מפגש של פורום העמותות הפועלות למען נוער בסיכון

  • By Iris london-Zolty
  • 18 Aug, 2016

בחודש שעבר התקיים, זו השנה השמינית, המפגש השנתי של פורום העמותות הפועלות למען נוער בסיכון, שקרן אניאס ובני שטיינמץ יזמה ומקיימת.

הרוח החיה מאחורי הפעילות של הקרן למען עמותות הפועלות עם נוער בסיכון, שלי מנחם, מסבירה שהפורום הוקם על מנת לאפשר לאירגונים השונים בהם תומכת הקרן להכיר אחד את השני, לשתף פעולה, ללמוד ולחוות ביחד. קרן אניאס ובני שטיינמץ תומכת מדי שנה בכ- 25 עמותות שעובדות עם נוער בסיכון באמצעות כלים טיפוליים ייחודיים שפיתחו.

שלי, שמנהלת בקרן את תחום הנוער בסיכון מוסיפה: "המחשבה שעמדה מאחורי הקמת הפורום הייתה, שמעבר לתמיכה התקציבית שהקרן נותנת, יש לנו הזדמנות לאפשר להרבה אירגונים נפלאים שאנחנו פוגשים, להכיר אחד את השני ואת הזירה הרחבה יותר בה הם פועלים. עבודתם של האירגוניים השונים עם בני הנוער אינה פשוטה, הם מתמודדים עם אתגרים דומים ושונים, ולכן חשוב שיכירו זה את זה, ויוכלו, במידת הצורך, לעזור ולהיעזר בידע ובניסיון שנצבר אצל כל אחד. הפורום נועד לתת להם הזדמנות להיפגש ולהכיר. איריס ואני תמיד שמחות לשמוע על שיתופי פעולה שנרקמים ביום הזה וממשיכים הלאה". הפורום מתארח כל שנה אצל אחת העמותות שמציגה את פעילותה תוך דיון באתגרים משותפים הניצבים בפני כל מי שעובד עם נוער בסיכון.

השנה התקיימה פגישת הפורום בביה"ס לצילום מוסררה בירושלים והשתתפו בו נציגים של כ 70 עמותות. במהלך היום סיירו המשתתפים בשכונת מוסררה ולקחו חלק בסדנאות צילום במהלכן הוצגה התוכנית שמופעלת על ידי ביה"ס לקידום נוער בסיכון באמצעות צילום.

התגובות על המפגש היו נפלאות: שני גלעדי מקבוצת מרום כתבה:"רציתי להודות שאפשרתן לי לקחת חלק במפגש פורום העמותות בתמיכתכן בשבוע שעבר. כמדי שנה, אתן מצליחות לייצר מפגש מקורי ובלתי אמצעי – הכרות עם גופים נוספים בזירה החברתית בישראל, ומפגש עם עולמות ייחודיים ושוברי שגרה, שלא נחשפים אליהם בין כותלי המשרד. תודה רבה על המחשבה שאתן משקיעות, וההזדמנות שנתתן לי (ולקבוצת מרום בכללותה) להיות חלק. היה מעניין, מהנה ומעצים. מקווה שנתראה בהקדם" נטע שלי, עמותת גבעולי אולגה לחינוך כתבה: "רצינו לומר שהיה יום מצוין בירושלים. כל הכבוד לכן על החשיבה, הארגון והפיכתו של היום הזה למעניין ומיוחד כל כך כיף לעבוד איתכן! בדרך חזרה הביתה חשבנו שבעצם נשמח לארח יום כזה אצלנו בבית הספר בשנה הבאה. זורקות רעיון... יש לנו שנה לחשוב על זה "

מקבץ תמונות מהפורום
Share by: